Čilić izborio finale protiv Đokovića

Objavljeno: 02.10.2022 / 08:51
TEL AVIV - Marin Čilić plasirao se u finale dvoranskog ATP turnira u Tel Avivu nakon što je sa 7:5, 6:3 svladao Francuza Constanta Lestiennea, 68. igrača na svijetu. U drugim dijelovima oba seta Čilić je radio razliku te je u prvom setu 2:5 okrenuo u 7:5, a u drugom setu 2:3 u 6:3.

Francuski tenisač u prvom setu je od 1:1 pobjegao na 4:1 te 5:2, dok je kod 5:3 servirao za prvi set. Spasio je tada Čilić jednu set-loptu, a spasio je jednu i kod 5:4, kada je servirao za ostanak u prvom setu. Čilić je 2:5 preokrenuo u osvajanje prvog seta 7:5, s tim da je Lestienne kod 5:6 zatražio prvi prekid kako bi mu se pružila liječnička pomoć.

U drugoj dionici svaki je igrač držao svoj servis do 3:3. Tada je Francuz prvi put pokleknuo, ali u tom trenutku se i dogodio njegov kraj. Čilić je do kraja napravio još jedan break za konačno slavlje.

U nedjeljnom finalu Čilić će igrati protiv srpskog tenisača Novaka Đokovića, koji je nakon brzopoteznog prvog seta i priličnog mučenja u drugom pobijedio Rusa Romana Safiullina 6:1, 7:6(3). U finalu Tel Aviva Novak Đoković će tražiti put do 89. ATP titule u karijeri, dok je Čilić dosad osvojio dvadeset naslova pobjednika, a uz to je još petnaest puta nastupao u finalima.

U karijeri su Đoković i Čilić igrali dvadeset međusobnih mečeva i prednost je debelo na strani srpskog tenisača (18:2).

Tagovi: Marin Čilić, Novak Đoković
Bogdanović isključen, Zubac vrlo dobar
NEW YORK - Nakon što je noć prije bio najbolji pojedinac u gostujućoj pobjedi svojih Detroit Pistonsa 116-96 nad Miami Heatom, hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sinoć je upisao jednu od najskromnijih partija ove sezone u porazu protiv New Orleans Pelicansa 104:98.
Recept za Messija primijeniti i na Neymara
KAKO GA ZAUSTAVITI?
ZAGREB - Kako zaustaviti Neymara, postavlja se pitanje uoči susreta četvrtfinala Svjetskog prvenstva između Brazila i Hrvatske koji je na rasporedu u petak, 9. prosinca na stadionu Education City.
MOO želi povratak ruskih i bjeloruskih sportaša na međunarodna natjecanja
ŽELJE
ŽENEVA - Međunarodni olimpijski odbor (MOO) traži način za ponovno uključivanje ruskih i bjeloruskih sportaša na međunarodna natjecanja, a u konačnici i na Olimpijske igre u Parizu 2024., dok sankcije protiv obje države i dalje ostaju na snazi.
FIFA kaznila Hrvatsku, Srbiju i Saudijsku Arabiju
KAZNA
ZAGREB - Disciplinska komisija Međunarodne nogometne federacije (FIFA) kaznila je Hrvatski nogometni savez (HNS) sa 50.000 švicarskih franaka zbog ponašanja dijela navijača na utakmici Svjetskog prvenstva u Katru protiv Kanade.
Kovačić: Trkački smo spremni, Broz nam diže prosjek
UOČI BRAZILA
DOHA - U brojnim analizama uoči četvrtfinalnog dvoboja svjetskog prvenstva protiv Brazila, glavnu prednost hrvatska reprezentacija bi trebala imati na sredini terena.