Čilić izborio finale Moskve

Objavljeno: 23.10.2021 / 18:19
MOSKVA - Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira u Moskvi svladavši u polufinalu Litvanca Ričardasa Berankisa sa 6:3, 6:4 nakon sat i 33 minuta igre.

Za Čilića je ovo drugi ulazak u finale u ovoj godini, u lipnju je osvojio Stuttgart. Bio je to 19. osvojeni naslov u karijeri 33-godišnjeg Međugorca, a u nedjelju će u Moskvi pokušati stići do jubilarnog 20. i to u svom 34. finalu.

Dva od dosadašnjih 19 naslova Čilić je osvojio upravo u Moskvi gdje je bio pobjednik 2014. i 2015. godine.

Za prvi set odlučujućim se pokazao sam početak. Čilić je u prvom gemu uspio spasiti dvije break-lopte, da bi odmah u sljedećoj igri oduzeo servis Litvancu, a to je bio i jedini break u toj dionici igre. Imao je Čilić još tri prilike za oduzimanje servisa Berankisu kod rezultata 4-1 koje nije iskoristio.

Početak drugog seta bio je mnogo neugodniji jer je Berankis oduzeo servis Čiliću, no Čilić je u sljedećoj igri odmah uzvratio, da bi svaki igrač držao svoj početni udarac do rezultata 4:4.

Tada je Litvanac iskazao stanovitu nervozu na svom servisu što je Čilić znao iskoristiti za break i servis za meč. Berankis je s nekoliko dobrih poteza stigao do 15-40 te je stvorio dvije prilike za povratak u dvoboj, no Čilić je odgovorio na pravi način. S četiri odlična prva servisa otklonio je prijetnju i stigao do pobjede.

U finalu će Čilić igrati protiv pobjednika ogleda dvojice Rusa, Aslana Karaceva i Karena Hačanova. Zanimljivo, dosad se sa svakim od njih susreo po jednom i ostvario pobjedu i to u Cincinnatiju. Hačanova je svladao 2018., a Karaceva ranije ove godine.

Tagovi: Marin Čilić, ATP Moskva, Ričardas Berankis
Preminuo košarkaš Stevan Jelovac
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Srpski košarkaš Stevan Jelovac preminuo je od posledica moždanog udara, potvrdio je grčki AEK.
Rusija osvojila Davis Cup, Čilić poražen od Medvjedeva
FINALE
MADRID - Ruski tenisači novi su osvajači Davis Cupa. U Madridu, u finalnom susretu, Rusija je pobijedila nakon što je dobila i drugi pojedinačni meč. Za Rusiju je ovo treći trofej pobjednika u ovom natjecanju.
Hajduk slavio u Maksimiru, Livaja briljirao
DERBI
ZAGREB - U derbiju 18. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Maksimir pred 9.900 gledatelja pobijedio Dinamo sa 2-0 upisavši petu uzastopnu pobjedu otkako je momčad preuzeo Valdas Dambrauskas.
Rangnick startao pobjedom u Manchester Unitedu
START
MANCHESTER - Njemački strateg Ralf Rangnick odradio je prvu utakmicu na svojoj novoj dužnosti, onoj trenera Manchester Uniteda. I premijera je bila uspješna.
Tudorova Verona pobijedila nakon 0-3!
PREOKRET
VENEZIA - Nevjerojatan preokret kreirala je Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, u susretu 16. kola talijanske Serie A. Verona je pobijedila kod Venezije 4-3 nakon što je gubila 0-3!