Chelsea opet na vrhu

PREMIERSHIP
Objavljeno: 02.10.2021 / 18:53
LONDON - Chelsea je u subotu uvjerljivo u utakmici 7. kola engleskog prvenstva kod kuće sa 3-1 pobijedio Southampton i tako preuzeo vrh ljestvice.

Domaća je momčad povela u devetoj minuti pogotkom Chalobaha. U drugom poluvremenu je Southampton došao do izjednačenja nakon jedanaesterca, a strijelac je bio Ward Prowse. Timo Werner u 84. minuti povećava na 2-1 za Chelsea, a Chilwell pet minuta kasnije zaključuje pobjedu Chelsea. Mateo Kovačić je igrao za londonsku momčad do 74. minute.

U preostalim utakmicama koje su igrane u subotu Leeds je pobijedio kod kuće Watford pogotkom Diega Lolorentea u 18. minuti.
Burneley i Norwich su odigrali neriješeno bez pogodaka, a Wolverhamtpon je sa 2-1 kod kuće slavio protiv Newcastlea. Junak utakmice bio je Hwang Hee-Chan koji je bio strijelac u 20. i 58. minuti. Jedini pogodak za Newcastle u 41. mžinuti postigao je Hendrick.

Chelsea je sada prvi sa 16 bodova, a drugi je Liverpool koji ima dva boda manje ali i utakmicu manje. Treći je s također 14 bodova Manchester United koji je danas odigrao 1-1 kod kuće protiv Evertona.

Tagovi: Chelsea, Mateo Kovačić, Timo Werner
Hrvatska odigrala vrlo dobro, ali Danci su ipak bolji
EP U RUKOMETU
BUDIMPEŠTA - Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je novi poraz na Europskom prvenstvu. U ogledu drugog kola skupine I, u Budimpešti, Danska je pobijedila Hrvatsku 27-25 (12-11).
Đoković može igrati na Roland Garrosu, evo zašto
ZAGREB - Novak Đoković trebao bi zaigrati na Roland Garrosu, tvrdi Gazzetta dello Sport. Naime, Francuska je odlučila napraviti izmjene u zakonu vezanom za cijepljenjem.
Manchester United u završnici slomio West Ham, Vlašić ostao na klupi
PREMIERSHIP
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Uniteda skočili su na četvrto mjesto ljestvice engleskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv West Ham Uniteda do koje su stigli u posljednjim trenucima.
Messi se vraća u sastav PSG-a
POVRATAK
PARIZ - Trener PSG-a Mauricio Pochettino najavio je tijekom subote kako se u njegov sastav vraća Lionel Messi koji će u nedjelju igrati ogled 22. kola francuske Ligue 1.
Gol Kramarića, Borussia (D) slavila kod Hoffenheima
BUNDESLIGA
SINSHEIM - Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su Hoffenheim u gostima s 3-2, u utakmici 20. kola Bundeslige, a prvi gol za domaćina dao je Andrej Kramarić, stoti u dresu Hoffenheima.