Cedevita peti put uzastopno prvak Hrvatske

Objavljeno: 03.06.2018 / 22:07
Autor: SEEbiz / sportarena
ZAGREB - Košarkaši Cedevite došli su do pobjede u četvrtoj utakmici finalne serije HT Premijer lige protiv Cibone sa 77-68 u Draženovom domu te tako stavili ruke na svoj peti uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

Izabranici Jure Zdovca kontrolirali su događanja na parketu Draženovog doma gotovo tijekom čitavog tijeka utakmice i na kraju zasluženo odnijeli pobjedu.

Trener domaćina Ante Nazor, zanimljivo, započeo je četvrtu utakmicu finalne serije sa svojim najboljim adutom na klupi. Tako je Luka Žorić prepustio mjesto u startnoj postavi Krešimiru Ljubičiću u uvodnih nekoliko minuta. Eksperiment trenera Vukova pokazao se dobrim potezom jer je Cibona imala dobar start u utakmicu i dohvatila početno vodstvo koje je najviše iznosili pet razlike (10:5).

Ipak, krajem prve dionice mini seriju Vitamina do 7:0 izveo je Damir Markota i prvih deset minuta zaokruženo je s 18:21 u korist Cedevite.

Nervozan ulazak u drugu četvrtinu s obje strane gledali smo u nastavku, ali je Cedevitina obrana bila znazno čvršća i općenito su imali bolju igru u oba smjera. U režiji Ivana Ramljaka i Džanana Muse, gosti bježe na %2B6 (24:30) i tjeraju Nazora da zove minutu pauze.

Umjesto buđenja Vukova vidjeli smo Filipa Krušlina i Roka Lenia Ukića koji su goste odveli na 10 tri minute prije odlaska na odmor (29:39). Međutim, Žorić i Ratkovica su u samoj završnici vratili utakmicu u egal i na odmor se otišlo s 40:43.

Odličan start u treću četvrtinu imala je Cedevita preko Andrije Stipanovića koji ih odvodi na 9 u prve tri minute, nakon čega je uslijedio val promašaja na obje strane u kojem su se bolje snašli Cibosi i ponovno vratili na minus tri (47:50). Na semaforu je u tom trenutku otkucavala 27. minuta.

Ubrzo se Cedevita vraća u bolju poziciju preko Muse i Markote te u samo minutu i pol odlaze na 12 poena prednosti (47:59). Bolje domaćini ulaze u posljednju četvrtinu i nakon dvije dvojbene sudačke odluke Zdovcu je dosuđena tehnička i Cibosi se vraćaju na samo šest poena zaostatka (58:64).

No, uskoro i Roko Ukić dobiva tehničku zbog prigovora, ali Vukovi promašuju i bacanja i napad. Musa uzvraća s tricom, ali i tri slobodna bacanja za povratak Cedevite na plus 12 (58:70) pet minuta prije kraja.

Ni tu nije bio potpuni kraj, Ivan Novačić vezao je šest poena i vratio domaće na minus šest tri i pol minute prije kraja, ali odmah u narednom napadu Ramljak je otklonio sve sumnje oko pobjednika tricom za 64:73. Pokušala je Cibona isforsirati neizvjesnu penal završnicu, ali košarkaši Cedevite mirno utakmicu privode kraju.

Goste je do pobjede kojom su se okitili zlatom vodio Džanan Musa s 21 košem, pa Ciboni nije pomogla ni nova vrlo dobra partija Luke Žorića koji je ubacio 20 poena i uhvatio deset skokova.

Tagovi: Cedevita, Cibona, Luka Žorić, Marko Tomas, Džanan Musa, Roko Leni Ukić, Andrija Stipanović
Otkazan današnji spust skijaša u Kitzbuehelu
SPUST
KITZBUEHEL - Organizatori utrka Svjetskog kupa u austrijskom Kitzbuehelu zbog loših vremenskih prilika su bili prisiljeni otkazati današnji spust koji je na glasovitom Streifu bio predviđen sa startom u 11.30 sati.
Europska komisija podržala UEFA-u i FIFA-u u borbi protiv Superlige
PODRŠKA
BRUXELLES - Europska komisija podržala je Međunarodni nogometni savez (FIFA) i Europski nogometni savez (UEFA) u borbi protiv pojave nove nogometne Superlige, natjecanja najbogatjih klubova koje bi trebalo zamijeniti Ligu prvaka.
Kup kralja: Barcelona u osmini finala protiv Rayo Vallecana
ŽDRIJEB
BARCELONA - Barcelona će u srijedu gostovati kod drugoligaša Rayo Vallecana u osmini finala Kupa kralja nakon što je u šesnaestini finala izbacila Cornella sa 2-0, odlučio je ždrijeb u petak.
De Bruyne pauzira četiri do šest tjedana
OZLJEDA
MANCHESTER - Vezni igrač belgijske nogometne reprezentacije i Manchester Cityja Kevin De Bruyne (29) pauzirat će između četiri i šest tjedana zbog ozljede koju je zadobio u susretu protiv Aston Ville.
Zidane zaražen koronavirusom
ZARAZA
MADRID - Trener španjolskog nogometnog prvaka Reala iz Madrida Zinedine Zidane (48) zaražen je koronavirusom, objavio je "kraljevski" klub u petak uoči gostovanja kod Alavesa u Primeri.