Cadiz šokirao Real u Madridu

SENZACIJA
Objavljeno: 17.10.2020 / 21:09
MADRID - Novi prvoligaš Cadiz napravio je senzaciju svladavši u utakmici 6. kola španjolskog prvenstva u Madridu Real s 1-0.

Cadizu je to prva pobjeda protiv Reala još od 1991. godine, kada je za njih igrao i bivši hrvatski izbornik Igor Štimac, a "Kraljevski klub" je doživio prvi poraz u Primeri nakon sedam mjeseci.

Honduraški napadač Anthony Lozano doveo je Cadiz u vodstvo već u 16. minuti, a začuđujuće, taj gol je ostao jedini na utakmici. Nakon vrlo slabog izdanja Reala u prvom dijelu, Zinedine Zidane je u nastavku, u 46. minuti napravio čak četiri izmjene, a tada je zamijenjen i Luka Modrić. No, rezultat se nije promijenio, Vinicius Jr je promašio zicer glavom, a Karim Benzema je u završnici pogodio vratnicu.

Unatoč porazu, Real je i dalje prvi sa 10 bodova, ali iz pet utakmica, dok je Cadiz drugi također s 10 bodova, ali iz šest dvoboja.

Ranije je Atletico Madrid slavio kod Celte u Vigu s 2-0 pogocima Luisa Suareza (6) i Yannicka Carrasca (90).

Tagovi: Cadiz, Real Madrid, Anthony Lozano, Zinedine Zidane, Luka Modrić, Igor Štimac
Livaković vjerojatno napušta Dinamo ovoga ljeta
VRATARI
ZAGREB - Mediji iz BiH donose informaciju da je Dinamo zainteresiran za vratara Sarajeva Vladana Kovačevića (23).
Zubac odličan u pobjedi Clippersa protiv Lakersa
LOS ANGELES - Los Angeles Clippersi pobijedili su Los Angeles Lakerse 118:94 u noći na petak i tom se pobjedom podigli na treće mjesto ljestvice Zapadne konferencije NBA lige.
Manchester United i Villarreal u finalu Europske lige
POLUFINALE
ZAGREB - Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala borit će se 21. svibnja u Gdanjsku za naslov pobjednika Europske lige.
Laureus za Nadala i Osaku, a Bayernu za momčad godine
PRIZNANJA
SEVILLA - Španjolski tenisač Rafael Nadal i japanska tenisačica Naomi Osaka dobitnici su pojedinačnih nagrada Laureus za 2021., dok je aktualni njemački nogometni prvak Bayern nagrađen kao momčad godine na svečanosti koja je u četvrtak održana virtualnim putem iz Seville.
Split protiv sarajevskog Sparsa za ostanak u ABA ligi
ABA LIGA
PODGORICA - Košarkaši Studentskog centra iz Podgorice postali su prvacima ABA 2 lige, iako su u drugoj utakmici finala doigravanja na svom parketu poraženi od sarajevskog Sparsa sa 72-71, ali su u prvom dvoboju slavili sa 99-89 i tako izborili mjesto u ABA ligi za sljedeću sezonu.