Cadiz šokirao Real u Madridu

SENZACIJA
Objavljeno: 17.10.2020 / 21:09
MADRID - Novi prvoligaš Cadiz napravio je senzaciju svladavši u utakmici 6. kola španjolskog prvenstva u Madridu Real s 1-0.

Cadizu je to prva pobjeda protiv Reala još od 1991. godine, kada je za njih igrao i bivši hrvatski izbornik Igor Štimac, a "Kraljevski klub" je doživio prvi poraz u Primeri nakon sedam mjeseci.

Honduraški napadač Anthony Lozano doveo je Cadiz u vodstvo već u 16. minuti, a začuđujuće, taj gol je ostao jedini na utakmici. Nakon vrlo slabog izdanja Reala u prvom dijelu, Zinedine Zidane je u nastavku, u 46. minuti napravio čak četiri izmjene, a tada je zamijenjen i Luka Modrić. No, rezultat se nije promijenio, Vinicius Jr je promašio zicer glavom, a Karim Benzema je u završnici pogodio vratnicu.

Unatoč porazu, Real je i dalje prvi sa 10 bodova, ali iz pet utakmica, dok je Cadiz drugi također s 10 bodova, ali iz šest dvoboja.

Ranije je Atletico Madrid slavio kod Celte u Vigu s 2-0 pogocima Luisa Suareza (6) i Yannicka Carrasca (90).

Tagovi: Cadiz, Real Madrid, Anthony Lozano, Zinedine Zidane, Luka Modrić, Igor Štimac
FIFA: Hrvatska pala na devetu poziciju
RANGIRANJA
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija pala je jedno mjesto na devetu poziciju na najnovijoj FIFA-inoj ljestvici koja je objavljena u četvrtak nakon što je u listopadu u dvije utakmice Lige nacija slavila protiv Švedske i doživjela poraz od Francuske.
Hezonja: Ne igram za reprezentaciju jer sam umoran i ne da mi se
ZAGREB - Mario Hezonja na Instagramu je odgovarao na pitanja nekih svojih navijača, a posebno je u oko upao odgovor na jedno pitanje.
ABC nazvao Ansu Fatija crnim uličnim prodavačem
RASIZAM
BARCELONA - Antoine Griezmann stao je u zaštitu 17-godišnjeg Ansu Fatija o kojem se rasistički pisalo u španjolskim novinama ABC.
Rapsodija Bayerna, sjajna utakmica Comana
MUNCHEN - Aktualni europski nogometni prvak Bayern krenuo je u obranu naslova uvjerljivom 4-0 pobjedom protiv Atletico Madrida.
Novi težak poraz PPD Zagreba
RUKOMET
ZAGREB - Niti promjena trenera nije pomogla da PPD Zagreb ostvari prvu pobjedu u B skupini Lige prvaka, nakon što je u susretu petog kola izgubio u Areni od Celje Pivovarne Laško sa 22-30 (14-16).