Butler predvodio Miami do 3-0, Houston dobio Lakerse

Objavljeno: 05.09.2020 / 10:25
ORLANDO - Košarkaši Miami Heata na korak su do finala Istočne konferencije NBA lige nakon što su noćas svladali Milwaukee Buckse sa 115-100, te sada vode sa 3-0 u pobjedama i treba im još jedna pobjeda za prolaz u finale Istoka.

Na ulasku u zadnju četvrtinu Miami je imao zaostatak od 12 koševa, ali je tu dionicu dobio sa 40-13, što je najveća razlika koju je neka momčad ostvarila u zadnjoj četvrtini u povijesti doigravanja NBA lige.

Također, Miami je u ovogodišnjem doigravanju još uvijek neporažen. Momčad Miamija predvodio je Jimmy Butler sa 30 koševa. Bam Adebayo je ostvario 20 poena i 16 skokova, Jae Crowder ubacio je 17, a Slovenac Goran Dragić 15 koševa.

Kod Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je ostvario 21 koš, 16 skokova i 9 asistencija. Brook Lopez dodao je 22, a Khris Middleton 18 poena.

U konferencijskom polufinalu Zapada Houston Rocketsi su poveli sa 1-0 u pobjedama nakon što su noćas svladali LA Lakerse sa 112-97. Utakmica je odlučena početkom zadnje četvrtine kada je Houston napravio seriju 16-3, te je otišao na 19 koševa prednosti. James Harden je ubacio 36 poena, Russell Westbrook dodao je 24, a Eric Gordon 23 koša.

Kod Lakersa najbolji je bio Anthony Davis sa 25 poena i 14 skokova, a LeBron James je ubacio 20 koševa, ali niti jedan u zadnjoj četvrtini.

Tagovi: Jimmy Butler, Miami Heat, James Harden, Houston Rockets, Goran Dragić, Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo
Embiid i Simmons isključeni s NBA All-Star utakmice
ISKLJUČENJE
ATLANTA - Košarkaši Philadelphia 76ersa Joel Embiid i Ben Simmons isključeni su s All-Star utakmice u Atlanti zbog kontakta s pozitivnom osobom na koronavirus, objavila je NBA liga.
Atletico i Real podijelili bodove u gradskom derbiju
LA LIGA
MADRID - Ekipa Atletico Madrida remizirala je s Real Madridom u madridskom derbiju koji je odigran u okviru 26. kola španjolske La Lige, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.
Messi glasao na klupskim izborima, krenule spekulacije o njegovom ostanku u klubu
BARCELONA
BARCELONA - Lionel Messi glasao je na klupskim izborima. Marca navodi kako je to argentinskom napadaču prvo glasanje u Barceloni otkad je u klubu.
Engleska: Šesti uzastopni domaći poraz Liverpoola
KRIZA
LIVERPOOL - Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool izgubio je nevjerojatni šesti put zaredom na svom Anfieldu u Premier ligi, u susretu 27. kola kao gost bolji od Liverpoola bio je Fulham sa 1-0 (1-0).
Rangers prvak Škotske
ŠKOTSKA
GLASGOW - Nogometaši Rangersa i službeno su osvojili naslov prvaka Škotske za ovu sezonu i to šest kola prije kraja.