Boston razbio Miami i oduzeo mu prednost domaćeg terena

Objavljeno: 20.05.2022 / 07:58
MIAMI - Boston Celticsi uzvratili su Miami Heatu za poraz u prvoj utakmici finala Istoka NBA lige, uvjerljivo pobijedili 127:102, izjednačili seriju na 1:1 te oduzeli protivnicima prednost domaćeg terena jer će sljedeće dvije utakmice igrati u svom TD Gardenu.

Miami je dobio prvu utakmicu 118:107, ali Boston je tada bio bez najboljeg defenzivca lige Marcusa Smarta te krilnog centra Ala Horforda, koji je u prethodnoj seriji protiv Milwaukeeja bio ključan u limitiranju Giannisa Antetokounmpa. S njima dvojicom Celticsi su puno ozbiljnija momčad, što su sinoć i dokazali.

Miami je poveo 18:8 i nestao. Celticsi su nakon toga napravili seriju 60:21 u sljedećih 18 minuta. Čak ni rani problemi Jaysona Tatuma s prekršajima nisu ih omeli. Pogodili su devet od prvih 11 pokušaja za tricu, a onda je Bostonova zvijezda ukrcala 17 poena u drugoj četvrtini.

Na poluvremenu je Boston imao 25 poena viška. Jimmy Butler u trećoj je četvrtini zabio 16 poena i spustio zaostatak na -17, ali već do kraja perioda razlika se vratila na razinu s poluvremena. Da stvar bude gora po domaćine, zbog ozljede koljena ostali su bez odličnog defenzivca P.J.-a Tuckera, koji se na listi ozlijeđenih pridružuje Kyleu Lowryju.

Tatum je predvodio Celticse s 27 koševa, Jaylen Brown dodao je 24, kao i Smart, koji je još podijelio 12 asistencija i uhvatio devet skokova, dok je Jimmy Butler s 29 bio prvi strijelac Heata. Serija se nastavlja u Bostonu u noći sa subote na nedjelju i do kraja se igra u ritmu svaka dva dana.

Tagovi: Boston Celtics, Jayson Tatum, Jaylen Brown, Jimmy Butler, Miami Heat
PSG pripremio novi ugovor za Messija
UGOVOR
PARIZ - Čelnici PSG-a rade sve da Leo Messi ostane u Parizu i sljedeće sezone. Prema ‘El Largueru‘, Messi na stolu ima ponuđen novi ugovor na godinu plus godinu u kojem bi mu plaća ostala na sadašnjih 30 milijuna eura.
Amerikanac kupuje Everton, vlasnik Chelsea želi i Portimonense
NOGOMET I BIZNIS
LONDON - Amerikanac Maciek Kaminski, investitor sa sjedištem u Minnesoti, korak je do kupovine engleskog premierligaša Evertona za 400 milijuna funta, prenose engleski mediji.
Lukaku upitan za derbi protiv Rome
PROBLEMI
MILANO - Belgijski reprezentativac i napadač Intera Romelu Lukaku gotovo sigurno propustit će subotnji derbi protiv Rome, prenose talijanski mediji.
Brnjac: Uvodi se jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima
STIPENDIJE
ZAGREB - Prijedlogom zakona o sportu koji je Vlada sa sjednice u četvrtak uputila u saborsku proceduru uvodi se kategorizacija sportova, jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima (od I. do III. kategorije) kao i trajna naknada za trenere osvajače medalja.
SP 2022: Danci s političkom porukom na svom dresu
SIMBOLIČNO
KOPENHAGEN - Proizvođač dresova Hummel objavio je da je na dresu, koji će danska reprezentacija nositi na Svjetskom prvenstvu u Katru, posveta osvajanju naslova europskog prvaka iz 1992. godine, ali i poruka vezana za kršenje ljudskih prava u zemlji domaćinu SP-a.