Boca Juniors golom Teveza osvojila naslov prvaka Argentine

ARGENTINA
Objavljeno: 08.03.2020 / 09:07
Autor: SEEbiz / Index.hr
BUENOS AIRES - Boca Juniors je u nevjerojatnoj završnici, u posljednjem kolu, preskočila najvećeg rivala River i osvojila 34. naslov argentinskog prvaka.

River je imao titulu u rukama i tri boda prednosti dva kola prije kraja. Međutim, remijem u prošlom kolu protiv Defense (1:1) omogućio je Boci da mu priđe na svega bod nakon njene pobjede kod Colona (4:0).

Ipak, sve što je trebalo Riveru jest pobjeda u posljednjem kolu kod Atletico Tucumana koji je poveo u 19. minuti preko Toleda. Ipak, River je izjednačio već u 35. minuti golom Suareza i imao je puno vremena za preokret i potvrdu 37. naslova prvaka.

No, od toga nije bilo ništa jer ekipa Marcela Gallarda nije uspjela pronaći put do gola Atletica.

Istovremeno, Boca se mučila na Bomboneri protiv Gimnasia La Plate koju vodi legendarni Diego Maradona. Sastav Miguela Angela Russoa vršila je pritisak, tražila gol, ali se činilo kako do njega neće doći. Na tribinama je očajavao i slavni Juan Roman Riquelme, a onda je otkucala 72. minuta i stadion je eksplodirao od oduševljenja.

Kapetan Carlos Tevez primio je loptu na rubu šesnaesterca i opalio, čak taj udarac i nije bio savršen, ali je bio toliko jak da je probio gostujućeg golmana, a lopta završila u mreži za veliko slavlje na krcatoj Bomboneri. Sažetak utakmice MOŽETE POGLEDATI OVDJE.

Tagovi: Boca Juniors, Carlos Tevez, River Plate, Argentina, Diego Maradona
Marin Pongračić zabio dva gola Bayeru
SJAJNO
WOLFSBURG - Ovog utorka nastavljena je Bundesliga, a nakon dva uspjeha u prva dva kola, Bayer je kapitulirao na svom stadionu. Koban po 'apotekare' bio je Marin Pongračić, koji je zabio prvi i četvrti gol svoje momčadi u pobjedi Wolfsburga 4:1.
Bayern pobijedio u Dortmundu i odvojio se na plus sedam
BUNDESLIGA
DORTMUND - Aktualni njemački prvak Bayern napravio je veliki korak ka osvajanju novog, 30. naslova, a osmog zaredom, minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod najbližeg pratitelja Borussije iz Dortmunda u susretu 28. kola Bundeslige.
Atletico Madrid želi Zapatu
MADRID - Napadač talijanskog nogometnog prvoligaša Atalante Duvan Zapata (29) nalazi se na listi želja trenera Atletico Madrida Diega Simeonea.
Ibrahimović nije teže ozlijeđen
DOBRE VIJESTI
MILANO - Zvijezda talijanskog nogometnog prvoligaša Milana, Zlatan Ibrahimović (38) ipak nije teže ozlijeđen na treningu, objavili su "Rossoneri" u utorak.
Alkmaar: Mi trebamo u Ligu prvaka, a ne Ajax
ŽALBA
AMSTERDAM - Nizozemski prvoligaš AZ Alkmaar zatražio je od Europske nogometne federacije (Uefa) poništenje odluke Nizozemskog nogometnog saveza (KNVB) kojom je Ajaxu dodijeljeno mjesto koje direktno vodi u natjecanje po skupinama Lige prvaka sljedeće sezone.