Bayernu kup, asistencija Perišića

DOMINACIJA
Objavljeno: 04.07.2020 / 22:11
BERLIN - Nogometaši Bayerna iz Muenchena po 20. su put u klupskoj povijesti osvojili Njemački kup, oni su u subotnjem finalu u Berlinu uvjerljivo svladali Bayer iz Leverkusena sa 4-2 (2-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za četvrti pogodak Bavaraca na utakmici.

U 89. minuti Perišić se sjurio po lijevom krilu, a nakon što je stigao do gol-aut linije uputio je povratnu loptu kroz noge svog čuvara za natrčalog Roberta Lewandowskog koji je s pet metara postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Bavarce je ka novom, jubilarnom 50. domaćem trofeju, uz 20 kupova imaji i 30 naslova prvaka, poveo David Alaba odlično izvedenim slobodnim udarcem sa 18 metara u 16. minuti, a na 2-0 povisio je Serge Gnabry u 24. minuti nakon odlične suradnje s Joshuom Kimmichom. Kimmich je osvojio loptu na polovici Bayera i zatim dodao loptu na desni bok za Gnabryja koji se sjurio u kazneni prostor i pogodio suprotni kut Hradeckog.

Za 3-0 pogodio je Lewandowski svojim 50. golom u sezoni, ali uz obilatu pomoć vratara Bayera Hradeckog. Lewandowski je prihvatio dugo ispucavanje Neuera i uputio uštar udarac sa 25 metara kojega Hradecky nije uspio ukrotiti. Vratar Bayera pokušao je odbiti loptu dlanovima, ali ona se od tla odbila njemu kroz noge i "ušuljala" se u mrežu.

Za Bayer su strijelci bili Sven Bender koji je u 63. minuti udarcem glavom s pet metara svladao Neuera nakon kornera kojega je izveo Demirbay te Kai Havertz koji je u petoj minuti sudačke nadoknade iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom Daviesa.

Perišić je igrao za Bayern od 64. minute, a ovo mu je treći naslov pobjednika Njemačkog kupa u karijeri i to s trećom različitom momčadi. S Borussijom Dortmund je slavio 2012., a s Wolfsburgom 2015. godine.

Za Bayern je ovo druga "dvostruka kruna" zaredom, a peta u posljednjih osam sezona.

Uz 20 pobjeda u finalima kupa, Bayern ima samo četiri poraza u završnici, dok je Bayer i nakon četvrtog nastupa u finalu ostao na jednom naslovu osvojenom 1993. godine.

Tagovi: Bayern, Robert Lewandowski, Kai Havertz, Serge Gnabri, David Alaba, Bayer Leverkusen, Ivan Perišić
Arsenal otpušta 55 zaposlenika
OTPUŠTANJA
LONDON - Samo četiri dana nakon što je osvojio FA Kup kojim je osiguao nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone, engleski nogometni velikan Arsenal objavio je kako namjerava otpustiti 55 svojih zaposlenika zbog financijskih problema uzrokovanih pandemijom koronavirusa.
Aston Villa ponudila novi ugovor Grealishu
POTEZI

BIRMINGHAM - Nakon što su u zadnjem kolu uspjeli osigurati opstanak u Premier ligi, vlasnici Aston Ville sada su se fokusirali na to da u svojim redovima zadrže kapetana momčadi Jacka Grealisha (24).

Köln produžio ugovor s trenerom Markusom Gisdolom
UGOVOR

BERLIN - Njemački nogometni prvoligaš Köln produžio je ugovor s trenerom Markusom Gisdolom (50) za još dvije sezone, odnosno do ljeta 2023. godine.

Manchester United ponudio 55 milijuna eura za Federica Chiesu
PONUDA
MANCHESTER - Krilni napadač Fiorentine Federico Chiesa (22) svojim je odličnim partijama privukao pažnju nekoliko europskih velikana, a novo ime na toj listi je Manchester United, objavili su talijanski mediji.
UEFA promijenila balkansko pravilo
ODLUKE
ŽENEVA - U kvalifikacijama za europska natjecanja u sezoni 2020/21, predstavnici iz Hrvatske, Srbije i BiH mogu se sastati već u prvom kolu.