Bayern teškom mukom do pobjede u Moskvi

Objavljeno: 27.10.2020 / 22:11
MOSKVA - Nogometaši europskog prvaka Bayerna slavili su u 2. kolu A skupine Lige prvaka u Moskvi kod Lokomotiva s 2-1, dok su u skupini B Šahtar i milanski Inter u Kijevu odigrali 0-0.

Europski prvak Bayern je teškom mukom slavio u Moskvi.

Bavarci su poveli u 13. minuti kada je Leon Goreztka ispratio dobro dodavanje Pavarda i zabio udarcem glavom. Bayern je dominirao i propustio nekoliko prilika za povećanje vodstva, a to im se osvetilo u 70. minuti kada je Anton Mirančuk izašao sam ispred Neuera i izjednačio. U 79 minuti Martinez je proigrao Joshuu Kimicha koji snažnim udarcem ponovno donosi vodstvo europskom prvaku.

Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka zamijenjen je u poluvremenu kod Lokomotiva.

U ovoj skupini kasnije igraju Atletico Madrid i Salzburg.

U Kijevu je ukrajinski Šahtar nakon pobjede nad Realom u Madridu, ostao neporažen doma protiv Intera, koji sada ima dva remija iz dva susreta. Iako se u ovoj utakmici očekivalo puno golova, ona je završila bez golova,uz veliku dominaciju Intera. U 17. minuti igrač gostiju Barella pogodio je gredu, potom je okvir gola zatresao i Lukaku, a najveću priliku propustio je napadač Intera Lautaro Martinez u 54. minuti, kada je nakon udarca Marcela Brozovića pokupio odbijenu loptu i promašio prazna vrata.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, a Ivan Perišić je ušao u 72. minuti.

U ovoj skupini kasnije igraju Borussia Mönchengladbach i Real Madrid.

Tagovi: Bayern, Leon Goretzka, Marcelo Brozović, Lautaro Martinez, Inter, Joshua Kimmich, Vedran Ćorluka, Lokomotiv Moskva
Rijeka odnijela bod iz San Sebastiana
EUROPSKA LIGA

SAN SEBASTIAN - Nogometaši Rijeke u susretu su 5. kola skupine F Europske lige stigli do svog prvog boda odigravši 2-2 (1-0) na gostovanju kod vodeće momčadi španjolskog prvenstva Real Sociedada u San Sebastianu.

Ademi novi Dinamov rekorder
REKORDI
ZAGREB - Kapetan Dinama Arijan Ademi u susretu protiv Feyenoorda upisao je 77. europski nastup u dresu "Modrih" postavši novi rekorder kluba.
Zvezda igrala nerešeno sa Hoffenheimom i plasirala se u narednu fazu Lige Evrope
USPESI
BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u narednu fazu Lige Evropa, pošto su večeras igrali nerešeno sa Hoffenheimom.
Petković i Majer donijeli Dinamu novo europsko proljeće
ZAGREB - Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige osvojivši prvo mjesto u skupini K i to kolo prije kraja, u susretu 5. kola Dinamo je kao gost u Rotterdamu svladao Feyenoord sa 2-0 (1-0).
Šestorica igrača Istre 1961 pozitivna na COVID-19
KORONA
PULA - Rezultati testiranja igrača i članova stožera Istre 1961 potvrdili su da su četiri igrača pozitivna na koronavirus tako da trenutno u pulskom prvoligašu ima ukupno šest zaraženih u momčadi, priopćili su u četvrtak navečer iz NK Istre 1961.