Bayern izgubio u Mainzu, Bochum šokirao Dortmund

BUNDESLIGA
Objavljeno: 30.04.2022 / 17:50
BIELEFELD - Nakon 32. kola Bundeslige i dalje je napeto na samom dnu ljestvice. Hertha je imala meč-loptu za spas, na gostovanju kod Arminije, ali je u nadoknadi primila pogodak za 1-1.

Golom Tousarta u 55. minuti Berlinčani su poveli i imali u džepu tri boda koja bi im garantirala mirniju završnicu sezone u posljednja dva kola, no u 91. minuti je izjednačio Nilsson. Usporedno s tim je Stuttgart na domaćem terenu izjednačio protiv Wolfsburga na 1-1 pa Stuttgart i dalje može dostići Herthu na ljestvici, kao i što pretposljednja Arminija može uloviti Stuttgart, od kojeg ima dva boda manje.

Wolfsburg je kod Stuttgarta vodio golom Brooksa u 13. minuti, ali je u 89. izjednačio Fuehrich. Za Stuttgart je, pak, cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Prvak Bayern je gostovao u Mainzu gdje je poražen 1-3. Bodovi nikome nisu bili neophodni, a takvu situaciju domaćin je iskoristio za bacanje na koljena velikog suparnika. Burkardt i Niakhate su bili strijelci za Mainz u prvom, a Barreiro u drugom poluvremenu. Jedini gol za Bayern je dao Lewandowski. Mladi 18-godišnji hrvatski nogometaš Gabriel Vidović ušao je u igru za Bayern u 67. minuti, dok je četiri godine stariji Josip Stanišić ušao deset minuta kasnije.

Izgubila je i Borussia i to u Dortmundu od Bochuma s 3-4. Nakon samo osam minuta Bochum je imao dva gola prednosti (Polter i Hottmann), ali je potom na scenu stupio Erling Haaland koji je zabio tri pogotka, dva iz jedanaesterca, za vodstvo Borussije 3-2. Tu nije bio kraj preokretima, a u zadnjih deset minuta su Locadia i Pantović (jedanaesterac) rušili domaćina i postavili konačno gostujuće slavlje od 4-3.

Hrvatski nogometaš Marin Pongračić ostao je na domaćoj klupi tijekom cijele utakmice.

Tijekom subote još će igrati Hoffenheim i Freiburg. U ponedjeljak će ovo kolo zaključiti Bayer - Eintracht te Borussia (M) - Leipzig.

Tagovi: Bayern, Borussia Dortmund, Bochum
Portugal se poigrao sa Švicarcima, tri gola Goncala Ramosa
UVJERLJIVO
DOHA - Na iznimno uvjerljiv način nogometaši Portugala su izborili četvrtfinale svjetskog prvenstva, pobijedili su sa 6-1 (2-0) Švicarsku u osmini finala.
Dani Alves: Hrvatska zaslužuje 110 posto naše pozornosti
RESPEKT
DOHA - Branič brazilske nogometne reprezentacije Dani Alves, drugi igrač po broju nastupa za tu južnoameričku reprezentaciju, rekao je kako Hrvatska ima jako kvalitetne igrače pa da će joj njegova momčad posvetiti “110 posto svoje pozornosti” kako bi prošla u polufinale Svjetskog prvenstva.
Bono odveo Maroko u četvrtfinale
SENZACIJA

DOHA - Nogometaši Maroka plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što su u osmini finala na stadionu Education City boljim izvođenjem 11-eraca sa 3-0 svladali Španjolsku.

Mbappe propustio trening
FRANCUSKA

PARIZ - Prvi strijelac aktualnog Svjetskog nogometnog prvenstva, francuski napadač Kylian Mbappe nije trenirao u utorak s ostatkom momčadi već je izabrao raditi u "sobi za oporavak".

Dalić: Nećemo se lagati, Brazil je favorit
IZBORNIK
DOHA - Vatreni su u drami jedanaesteraca svladala Japan u osmini finala svjetskog prvenstva i plasirali se među posljednjih osam reprezentacija na turniru u Kataru.