Barcelona prvi put pobijedila Juventus u Torinu

Objavljeno: 28.10.2020 / 22:59
Autor: SEEbiz / Klix.ba
TORINO - U derbi susretu večerašnjeg programa Lige prvaka Barcelona je kao gost pobijedila Juventus rezultatom 0:2 u 2. kolu grupe G.

Gledali smo vrlo dobar meč u Torinu, a vodeći gol vidjeli smo u 12. minuti kada je Dembele šutirao sa vrha šesnaesterca, lopta je na putu do gola pogodila Chiesu i završila je u mreži za 0:1.

Trijumf katalonskog diva potvrdio je Messi iz jedanaesterca u 91. minuti, nakon što je prethodno Bernardeschi u svom kaznenom prostoru srušio Fatija.

Barca je generalno bila mnogo bolji rival, propustila je nekoliko izvrsnih prilika, ali vrijedi spomenuti da su čak tri gola poništena Juventusovom Alvaru Morati zbog ofsajda, nakon pregleda VAR-a.

Naš Miralem Pjanić protiv bivšeg kluba je odigrao sjajnih 90 minuta, a ovo je bila prva pobjeda u historiji katalonskog tima na gostovanju protiv Juventusa.

U istoj grupi Ferencvaroš i Dynamo Kijev su remizirali 2:2 (Nguen 59' , Boli 90' / Tsygankov 28', Da Pena 41'). U mađarskom sastavu do 86. minute igrao je Adnan Kovačević, dok Eldar Ćivić nije konkurirao za utakmicu.

U grupi E Sevilla je na svom terenu savladala Rennnes sa 1:0, a gol odluke postigao je Nizozemac De Jonog u 56. minuti. Nešto ranije, Chelsea je kao gost bio bolji od Krasnodara rezultatom 0:4.

Grupa E:

Krasnodar - Chelsea 0:4 (Hudson-Odoi 37', Werner 76' pen., Zyech 79', Pulišić 90')
Sevilla - Rennes 1:0 (De Jong 56')

Tagovi: Barcelona, Juventus, Ousmane Dembele, Lionel Messi, Miralem Pjanić, Alvaro Morata
Rijeka odnijela bod iz San Sebastiana
EUROPSKA LIGA

SAN SEBASTIAN - Nogometaši Rijeke u susretu su 5. kola skupine F Europske lige stigli do svog prvog boda odigravši 2-2 (1-0) na gostovanju kod vodeće momčadi španjolskog prvenstva Real Sociedada u San Sebastianu.

Ademi novi Dinamov rekorder
REKORDI
ZAGREB - Kapetan Dinama Arijan Ademi u susretu protiv Feyenoorda upisao je 77. europski nastup u dresu "Modrih" postavši novi rekorder kluba.
Zvezda igrala nerešeno sa Hoffenheimom i plasirala se u narednu fazu Lige Evrope
USPESI
BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u narednu fazu Lige Evropa, pošto su večeras igrali nerešeno sa Hoffenheimom.
Petković i Majer donijeli Dinamu novo europsko proljeće
ZAGREB - Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige osvojivši prvo mjesto u skupini K i to kolo prije kraja, u susretu 5. kola Dinamo je kao gost u Rotterdamu svladao Feyenoord sa 2-0 (1-0).
Šestorica igrača Istre 1961 pozitivna na COVID-19
KORONA
PULA - Rezultati testiranja igrača i članova stožera Istre 1961 potvrdili su da su četiri igrača pozitivna na koronavirus tako da trenutno u pulskom prvoligašu ima ukupno šest zaraženih u momčadi, priopćili su u četvrtak navečer iz NK Istre 1961.