ATP Dubai: Đoković spasio tri meč-lopte za finale protiv Tsitsipasa

Objavljeno: 28.02.2020 / 19:16
DUBAI - U finalu ATP turnira tenisača u Dubaiju igrat će Grk Stefanos Tsitsipas i Srbin Novak Đoković.

Tsitsipas je u prvom polufinalu uvjerljivo nadigrao Britanca Daniela Evansa sa 6-2, 6-3, dok je potom Đoković svladao Francuza Gaela Monfilsa sa 2-6, 7-6 (8), 6-1.

Bio je to 17. međusobni susret Đokovića i Monfilsa i 17. pobjeda srpskog igrača, a Francuz nikada nije bio bliži pobjedi. U "tie-breaku" drugog seta Monfils je imao tri vezane meč-lopte, no ni to niti odlična forma, do dvoboja protiv Đokovića imao je niz od 13 pobjeda, nije bilo dovoljno za pobjedu. Treći set bio je praktički formalnost nakon što je Đoković ostvario "break" za 2-1.

Također, Đokoviću je ovo bio 17. susret u 2020. godini te još uvijek nema niti jedan poraz, vodio je Srbiju do pobjede na ATP Kupu, a zatim je osvojio i Australian Open.

Đoković i Tsitsipas dosada su se sastali četiri puta i omjer pobjeda je 2-2.

POLUFINALE:

Novak Đoković (Srb/1) - Gael Monfils (Fra/3) 2-6, 7-6 (8), 6-1

Stefanos Tsitsipas (Grč/2) - Daniel Evans (VB) 6-2, 6-3

Tagovi: ATP Dubai, Novak Đoković, Stefanos Tsitsipas
Zelenortski Otoci se povukli sa SP u rukometu
ZBOG VIRUSA
KAIRO - Nakon što su u nedjelju otkazali utakmicu protiv Njemačke, Zelenortski Otoci su zbog novih slučajeva koronavirusa odlučili napustiti svjetsko rukometno prvenstvo u Egiptu.
Červar uoči Katara: Moramo pokazati svoju moć
RUKOMET
KAIRO - "Bit će vrlo teška utakmica, iscrpljujuća, jer tu se radi o velika dva boda koja se prenose. Naš pristup je iznimno važan."
Inter mijenja ime i grb
PROMJENE

MILANO - Navijači Intera sretni su posle nedjeljne pobjede nad Juventusom u "derbiju Italije" 2:0, ali ih je već sutradan u Gazzetti dello Sport dočekala vijest o promjeni imidža kluba.

FIFA odbila žalbu Atletica na Trippierovu kaznu
ODBIJENICA

ŽENEVA - Međunarodna nogometna federacija (FIFA) odbila je žalbu Atletico Madrida na kaznu Engleza Kierana Trippiera koji je suspendiran na 10 tjedana iz svih nogometnih natjecanja.