Atalanta protiv Udinesea uzela važne bodove u borbi za Ligu prvaka

USPJESI
Objavljeno: 28.06.2020 / 23:31
UDINE - Nogometaši Atalante ostvarili su važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka nakon što su u susretu 28. kola talijanskog prvenstva na gostovanju pobijedili Udinese 3:2.

Momčad iz Bergama je iskoristila poraz Rome na gostovanju kod Milana (0:2), pa sada ima čak devet bodova prednosti pred Rimljanima.

Petu uzastopnu pobjedu Atalanti u međusobnim susretima donijeli su Duvan Zapata (8) i Luis Muriel (71, 79), dok je oba gola za momčad iz Udina zabio Kevin Lasagna (31, 87). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute, a Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Tri boda je osvojio i Napoli koji je na svom travnjaku porazio SPAL sa 3:1. Dries Mertens (4), Jose Callejon (36) i Amin Younes (78) zabili su za domaći sastav, dok je gol za goste postigao Andrea Petegna (29).

Sassuolo i Verona, koju vodi naš Ivan Jurić, odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika, a na koncu je završilo 3:3.

Verona je vodila 1:0 i 3:1, ali je Sassuolo uspio iščupati bod postigavši pogodak za 3:3 u sedmoj minuti nadoknade. Sassuolo je u prošlom kolu odigrao 3:3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Jeremie Boga /53, 77) i Rogerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariusz Stępinski (57) i Matteo Pessina (68).

U prvom nedjeljnom susretu Milan je na San Siru pobijedio Romu 2:0, a prvi pogodak za domaćine zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 76. minuti.

Večeras se još sastaju Parma i Inter.

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova, Lazio ima 65, a Inter na trećem mjestu 58 bodova i utakmicu manje. Atalanta je četvrta sa 57 bodova.

REZULTATI:

Milan - Roma 2-0 (REBIĆ 76, Calhanoglu 89-11m)
Udinese - Atalanta 2-3 (Lasagna 31, 87 / Zapata 8, Muriel 71, 79)
Sampdoria - Bologna 1-2 (Bonazzoli 88 / Barrow 72-11m, Orsolini 74)
Sassuolo - Verona 3-3 (Boga 53, 77, Rogério 90+7 / Lazović 51, Stępinski 57, Pessina 68)
Napoli - SPAL 3-1 (Mertens 4, Callejón 36, Younes 78 / Petagna 29)
Večeras: Parma - Inter

U subotu:
Brescia - Genoa 2-2 (Donnarumma 10, Semprini 13 / Falque 38-11m, Pinamonti 70-11m)
Cagliari - Torino 4-2 (Nandez 12, Simeone 17, Nainggolan 46, Pedro 69-11m / Bremer 60, Belotti 65)
Lazio - Fiorentina 2-1 (Immobile 67-11m, Luis Alberto 82 / Ribery 25)

U petak:
Juventus - Lecce 4-0 (Dybala 53, Ronaldo (62-11m, Higuain 83, De Ligt 85)