Arsenal se učvrstio na vrhu

PREMIERSHIP
Objavljeno: 19.03.2023 / 18:19
LONDON - Arsenal je lakoćom osvojio tri boda u 28. kolu engleske Premier lige. S uvjerljivih 4:1 svladali su Crystal Palace.

Veliki korak prema novoj pobjedi Arsenal je napravio u prvom poluvremenu kada je stvorio prednost od dva pogotka. No, prije nego što se počela tresti gostujuća mreža, Crystal Palace je bio vrlo opasan pa se tako u uvodnom dijelu zatresao i domaći okvir vrata.

Arsenal je poveo u 28. minuti, kada se Brazilac Martinelli lijepo oslobodio čuvara i iskosa pogodio suprotni kut za 1:0. Lijepa je bila akcija i za drugi pogodak, a u 43. minuti Saka je povećao na 2:0. Ako je i bilo neke dvojbe, ona je definitivno nestala u 55. minuti kada je Švicarac Xhaka zabio i treći pogodak Arsenala, čime je potvrđeno domaće slavlje. Do kraja susreta svaka je momčad postigla po jedan pogodak, Saka svoj drugi za domaćina, a Schlupp počasni za goste.

Prije ove utakmice došlo je do smjene trenera u Crystal Palaceu. Zbog loših rezultata morao je otići Patrick Vieira, a došao je Patrick McCarthy koji nije zaustavio negativan klupski niz. U posljednjih 12 ligaških utakmica Crystal Palace ima pet remija i čak sedam poraza.

Odgođene su tri utakmice ovog kola, u pitanju su susreti Liverpool - Fulham, Brighton - Manchester United i Manchester City - West Ham.

Tagovi: Arsenal, Gabriel Martinelli, Bukayo Saka
Zajedničko priopćenje Dinama, Rijeke i još četiri kluba: Ovo je javna hajka na suce
REAKCIJE
ZAGREB - Bruno Marić više nije šef hrvatskih sudaca. Ponudio je ostavku nakon curenja snimki iz VAR sobe s više utakmica SuperSport HNL-a, predsjednik HNS-a Marijan Kustić ju je prihvatio.
Rukometaši Zagreba pobijedili PSG i prošli u osminu finala Lige prvaka
ZAGREB - Rukometaši Zagreba zaigrat će u osmini finala Lige prvaka prvi put nakon pet godina. U utakmici pretposljednjeg kola skupine A pobijedili su francuskog prvaka Paris Saint-Germain 28:26 i tako osigurali plasman u nokaut-fazu.
Sigurdsson: Veliki je izazov biti prvi strani izbornik Hrvatske
IZBORNIK
ZAGREB - Hrvatski rukometni savez na konferenciji za medije predstavio je novog hrvatskog izbornika, Islanđanina Dagura Sigurdssona.
Bruno Marić više nije šef hrvatskih sudaca
ODLAZAK
ZAGREB - Ponudio je ostavku nakon curenja snimki iz VAR sobe s više utakmica SuperSport HNL-a. Predsjednik HNS-a Marijan Kustić prihvatio je njegovu ostavku.