Arsenal pobijedio Tottenham i zasjeo na čelo tablice

PREMIERSHIP
Objavljeno: 01.10.2022 / 18:01
LONDON - Nogometaši Arsenala pobijedili su u sjeverno-londonskom derbiju Tottenham s 3-1, u prvom susretu devetog kola engleske Premier lige.

Arsenal je time potvrdio prvo mjesto na ljestvici te trenutačno ima četiri boda više od Manchester Cityja i Tottenhama, s tim da aktualni prvak City ima utakmicu manje.

Arsenal je bolje otvorio utakmicu te je već u drugoj minuti Gabriel Martinelli pogodio okvir vrata, a u 20. minuti gostujuća obrana je kapitulirala. Odlično je, sa skoro 20 metara, naciljao i pogodio Thomas Partey za vodstvo Arsenala.

Nakon toga se utakmica posve otvorila te je i Tottenham počeo napadati, a izjednačio je već u 31. minuti. Prethodno je Gabriel napravio prekršaj na Richarlisonu, a Harry Kane je s bijele točke pogodio za 1-1. Do kraja poluvremena najbolju šansu imao je napadač Arsenala Gabriel Jesus koji je u 43. minuti prevario trojicu suparničkih igrača, ali i pogodio u vratara Llorisa.

No, zabio je Gabriel Jesus odmah na startu drugog dijela, u 49. minuti. Saka je pucao, a vratar Tottenhama Lloris šeprtljavo reagirao. Budan kako bi iskoristio pogrešku bio je brazilski napadač te zabio za 2-1, a novi korak prema tri boda Arsenal je napravio u 62. minuti jer je igrač Tottenhama Emerson zaradio crveni karton. Pet minuta kasnije Xhaka je, pak, pogodio za konačnih 3-1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 71. minute.

Tagovi: Arsenal, Tottenham, Gabriel Martinelli, Ivan Perišič
Talijani u osmoj minuti sudačke nadoknade oteli pobjedu Hrvatskoj
ŠOKANTNO
LEIPZIG - Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva.
Dončić se pridružio slovenskoj reprezentaciji
LJUBLJANA - Šest dana prije odlaska na olimpijski kvalifikacijski turnir u Grčkoj slovenska muška košarkaška reprezentacija ima kompletan sastav. Luka Dončić, prva zvijezda slovenske košarke, pridružio se danas svojim suigračima, objavio je Košarkaški savez Slovenije.
Preminuo legendarni košarkaš Dragan Kapičić
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Bivši jugoslavenski košarkaš Dragan Kapičić preminuo je u 76. godini, javlja srbijanska tiskovna agencija Tanjug.
UEFA kaznila Dansku
KAZNA
BERLIN - Danski nogometni savez morat će platiti kaznu od deset tisuća eura zbog transparenta s danskim obilježjima i spornim natpisom koji je držao jedan od navijača tijekom utakmice s Engleskom (1:1) u drugom kolu skupine C Europskog prvenstva.