MADRID - "Moja je odgovornost bila upozoriti na opasnost od zika virusa jer je to vrlo ozbiljan problem, ali moja odgovornost je i biti sa španjolskom reprezentacijom, na Olimpijskim igrama", kazao je 35-godišnji Gasol.
Derrick Rose u Knicksima
NEW YORK - Knicksi će ovo ljeto imati dovoljno novca da preko ljeta uzmu jednog od slobodnih visokih igrača, a po nekim informacijama, trenutno su im na meti, Pau Gasol, Dwight Howard i Joakim Noah.
Golden State upisao 70. pobjedu
OAKLAND - Stephen Curry i Golden State Warriorsi su stigli do brojke koju su prije njih u povijesti NBA ostvarili samo Michael Jordan i Chicago Bullsi nakon što su sinoć sa 112-101 pobijedili San Antonio Spurse i upisali 70. pobjedu ove sezone.
Bryant odbio ponudu Barcelone
MADRID - Prema pisanju španjolskog sportskog dnevnog lista "Mundo Deportivo", jedan od najboljih košarkaša svih vremena Kobe Bryant (37) odbio je ponudu Barcelone da nastavi svoju igračku karijeru u Europi.
Bryant uspješniji od Jamesa, ali Cavsi svladali Lakerse
SAN ANTONIO - Drugoplasirana momčad Zapadne konferencije i čitave NBA lige, košarkaši San Antonio Spursa zadržali su stopostotni učinak na vlastitom parketu ove sezone i nakon 31. utakmice zahvaljujući 109-101 pobjedi protiv Chicago Bullsa.
Stručnjaci: Jordan najbolji košarkaš svih vremena
NEW YORK - Najbolji je, očekivano, Michael Jordan, a odmah iza njega je legendarni centar i najbolji strijelac u povijesti NBA lige Kareem Abdul-Jabbar.
Bryant se oprostio od Sacramenta porazom
SACRAMENTO - Sacramento Kingsi su sinoć sa 118-115 pobijedili Los Angeles Lakerse, a Kobe Bryant je u svom zadnjem natupu u Sacramentu zabio 28 koševa.
Golden State i dalje uvjerljiv
LOS ANGELES - Trener Golden Statea je odlučio odmarati najkorisnijeg igrača NBA Stephena Curryja zbog bolova u nozi tako da je branitelje naslova predvodio Klay Thompson koji je zabio 22 od ukupno 36 koševa u prvoj četvetini.
Butler nakon rušenja Jordanovog rekorda: Ne uspoređujte me s njim
TORONTO - U drugom poluvremenu Butler je postigao čak 40 poena srušivši rekord Michaela Jordana od 39 poena u poluvremenu 1989. protiv Milwaukeeja.
Bullsi lako protiv Knicksa
NEW YORK - Hrvatski košarkaš Mario Hezonja ostao je bez koša u porazu svog Orlando Magica na gostovanju kod Washington Wizzardsa (91-103).
Bogdanović - Hezonja 20-0, drugi poraz Warriorsa
ZAGREB - Bogdanović je na terenu proveo čak 38:22 minuta, za 20 koševa šutirao je 8-11 za dva i 1-6 za tri, te je pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i 6 skokova i 3 asistencije.
Novak Đoković najbolji sportaš 2015. u izboru europskih agencija
RANGIRANJA
VARŠAVA - Đoković je uvjerljivo izabran za najboljeg sa 199 bodova, drugi je prošlogodišnji pobjednik vozač Formule 1 Britanac Lewis Hamilton (139), a treća nizozemska atletičarka Dafne Schippers (79 bodova).
U reprizi finala opet slavio Golden State
OAKLAND - Golden State je predvodio Draymond Green sa 22 pogotka i 15 skokova, dok je Curry zabio 19 za pobjedu Warriorsa koji sada imaju omjer pobjeda i poraza 28-1.
Detroit pobijedio Bullse tek nakon četiri produžetka
INDIANOPOLIS - Bojan Bogdanović bio je sinoć jedini Hrvat koji je istrčao na terene NBA i u porazu svojih Brooklyn Netsa od Indiana Pacersa zabio je pet koševa u 30:58 minuta koliko je igrao.
Harden sa 42 poena potopio Washington
PHOENIX - Sinoć je od hrvatskih košarkaša u NBA igrao jedino Mario Hezonja koji je u porazu svog Orlando Magica od Phoenix Sunsa u 8:18 minuta zabio tri koša, uz 2 skoka i jednu asietenciju.
Teletović donio pobjedu Sunsima
CHICAGO - Phoenix Suns su sinoć sa 103-101 pobijedili Chicago Bullse, a pobjednički koš je 0,3 sekunde prije kraja zabio Mirza Teletović.
Hezonjinih 11 koševa u pobjedi Orlanda, Bogdanović zabio 13 u porazu Brooklyna
PHILADELPHIA - Orlando Magic je sinoć u gostima slavio kod Philadelhia 76ersa, a Mario Hezonja je pobjedi pridonio sa 11 koševa, dok je Bojan Bogdanović u još jednom porazu Brooklyn Netsa, i to od Milwaukee Bucksa, zabio 13 koševa.
Rose povukao Bullse do pobjede
NEW YORK - Chicago Bullsi su stigli do četvrte ovosezonske pobjede nakon što su na svom terenu svladali Oklahoma City sa 104-98, ponajviše zahvaljujući nekadašnjem najmlađem MVP-u lige Derricku Roseu koji je ubacio 29 koševa.
Nowitzki i dalje sjajan, Hezonja bez poena u porazu Orlanda
CHICAGO - Chicago Bullsi su sinoć sa 92-87 svladali Orlando Magic u čijem je porazu Mario Hezonja, koji je bio jedini Hrvat sinoć na terenu u NBA, u pet minuta upisao samo jedan skok.
Hezonja zabio 11 koševa u porazu Orlanda, Bullsi srušili i Netse
LOS ANGELES - Bojan Bogdanović je imao najveću minutažu sinoć. On je u porazu Brooklyn Netsa od 100-115 od Chicago Bullsa odigrao 28 minuta i 44 sekunde i u tom je vremenu zabio devet koševa, uz jednu asistenciju i jedan skok.
Golden State sezonu otvorio pobjedom
OAKLAND - Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi otvorili su novu sezonu svladavši bez većih problema New Orleans Pelicans sa 111-95.
Odom i dalje kritično, uzimao je kokain i viagru
BORBA ZA ŽIVOT
NEW YORK - Bivši dvostruki NBA prvak Lamar Odom (35) i dalje se nalazi u kritičnom stanju, a na životu ga održavaju aparati, prenijeli su američki mediji.