Rezultat pretrage za pojam: zlato
Martin: Spreman sam kao zmaj
PRED FINALE
TOKIO - Spreman sam kao zmaj, kazao je nakon plasmana u finale samca na OI veslač Damir Martin.
Braća Sinković zlatni u dvojcu
ZLATO
TOKIO - Trofejni hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su naslov olimpijskih pobjednika u dvojcu na OI u Tokiju.
Matea Jelić se fotkala s Đokovićem i poslala poruku koja je oduševila sve
SIMPATIČNO
TOKIO - Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković najveća je zvijezda u Tokiju. Srpski tenisač dnevno odradi na desetine selfija sa sportašima iz cijelog svijeta, a fotografijom s Đokovićem na Instagramu se pohvalila i zlatna hrvatska olimpijka Matea Jelić.
Milica Mandić osvojila zlato
TAEKWONDO
TOKIO - Srpska tekvondoašica Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji iznad 67 kg, dok je Rus Vladislav Larin zlatni u kategoriji iznad 80 kg.
Matea Jelić zlatnom medaljom naplatila veliku životnu muku
TEŽAK PUT
SPLIT - Matea Jelić težak sportski put je naplatila osvojivši zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u taekwondou, a iza nje je i velika drama kada je prije osam godina doživjela tešku ozljedu.
Matea Jelić osvojila zlatnu medalju
ZA POVIJEST
TOKIO - Hrvatska tekvondašica Matea Jelić (23) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u kategoriji do 67 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju, u finalu je uspješnija bila od Britanke Lauren Williams s 25:21.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
OI - 13-godišnja Japanka osvojila zlato u skateboardingu
OLIMPIJSKI DEBI
TOKIO -  Japanska 13-godišnja Momiji Nishiya osvojila je olimpijsko zlato u uličnom skateboardingu, postavši najmlađa olimpijska pobjednica u povijesti te zemlje.
Cijene nafte blago porasle nakon dva tjedna pada
NAFTNO TRŽIŠTE
LONDON – Na svjetskim su tržištima cijene nafte prošloga tjedna blago porasle, nakon dva tjedna pada, jer se trgovci nadaju da će potražnja za 'crnim zlatom' ostati snažna, unatoč širenju delta varijante koronavirusa i usporavanju oporavka svjetskog gospodarstva.
Glasnogovornik Olimpijskih igara upozorio da su maske obavezne
UPOZORENJE
TOKIO - Međunarodni olimpijski odbor (IOC) upozorio je u nedjelju sve sudionike Olimpijskih igara da su maske obavezne na ceremoniji dodjele medalja nakon što su plivači skinuli maske na postolju i grleći se međusobno kršili covid mjere.
Distria Krasniqi osvojila prvo olimpijsko zlato u povijesti Kosova
JUDO
TOKIO - Kosovarka Distria Krasniqi osvojila je naslov olimpijske pobjednice u džudu u kategoriji do 48 kilograma.
Sinkovići lako u polufinale dvojca bez kormilara na Olimpijskim igrama
VESLANJE
TOKIO - Hrvatske veslačke uzdanice Valent i Martin Sinković u subotu su imali prvi nastup na OI u Tokiju i kao prvi u skupini na stati Sea Forest lako se plasirali u polufinale dvojca bez kormilara.
Durant: Porazi od Nigerije i Australije su bile dobre pljuske
PORAZI
TOKIO - Najveća zvijezda olimpijske američke košarkaške reprezentacije Kevin Durant izjavio je u srijedu da su porazi od Nigerije i Australije u pripremnim utakmicama bile dobre pljuske za momčad koja će u Tokiju pokušati osvojiti četvrto uzastopno zlato.
Središnje banke žele više juana u rezervama
ISTRAŽIVANJE
LONDON - Gotovo trećina središnjih banaka u svijetu planira povećati portfelj kineskog juana u rezervama, pokazalo je istraživanje londonske savjetodavne tvrtke, nagovješćujući utjecajniju ulogu kineske valute u globalnom financijskom sustavu.
Boks: Joshua protiv Usika 25. rujna u Londonu
NAJAVE
LONDON - Britanski boksač Anthony Joshua branit će naslove profesionalnog svjetskog prvaka u teškoj kategoriji po WBA, IBF, WBO i IBO verziji protiv Ukrajinca Oleksandra Usika, a taj će se meč, dogovoren za 25. rujna, održati na stadionu Tottenhama u Londonu, objavljeno je u utorak.
Đoković ide na OI
BEOGRAD - Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković objavio je da će igrati za Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Federer odustao od OI u Tokiju
ODUSTAJANJE
BASEL - Jedan od najboljih tenisača svih vremena Švicarac Roger Federer odustao je od nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju zbog ozljede koljena.
Svjetska prvakinja kritizirala novo pravilo World Athletica
KRITIKE
MONTE CARLO - Dvostruka svjetska prvakinja u troskoku Yulimar Rojas (25) oštro je kritizirala novo pravilo Međunarodne atletske federacije (World Athletic) koje u nekim tehničkim disciplinama poništava rezultate uoči posljednje serije.
Kina bi mogla na OI u Tokiju imati rekordan broj sportaša
REKORDI
PEKING - Očekuje se da će Kina poslati više od 400 sportaša na Olimpijske igre u Tokiju čime bi mogla ponoviti rekord iz Rio de Janeira 2016., pišu u utorak kineski državni mediji.
Preminula legendarna atletičarka Vera Nikolić
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Legendarna atletičarka Vera Nikolić preminula je u 73. godini na Institutu za neurohirurgiju u Beogradu.
Spanoulis završio karijeru
KRAJ
ATENA - Velikan europske košarke Vassilis Spanoulis objavio je završetak karijere, koju je rastegnuo na četiri desetljeća.
U Hrvatsku stižu dvije najprestižnije svjetske nagrade za tržišno komuniciranje
KOMUNIKACIJE
ZAGREB – Na najvećem festivalu kreativnosti Cannes Lions, koji se ove godine održava online od 21. do 25. lipnja, čak dva hrvatska predstavnika osvojila su Canneskog lava, najprestižniju nagradu za tržišno komuniciranje na svijetu.
Usain Bolt postao otac blizanaca
OČINSTVO
LONDON - Legendarni sprinter i olimpijski pobjednik Usain Bolt i njegova partnerica Kasi Bennett objavili su u nedjelju da su postali roditelji blizanaca, dvojice dječaka Thundera Bolta i Saint Leo Bolta.