GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Obujam građevinskih radova u 2025. godini porastao za 7,5 posto

Obujam građevinskih radova u 2025. godini porastao za 7,5 posto
RAST
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 26.02.2026 / 11:54
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Obujam građevinskih radova u 2025. godini je prema izvornim indeksima bio veći za 7,5 posto u odnosu na 2024. godinu, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku objavljeni u četvrtak.

Pritom je obujam građevinskih radova na zgradama povećan za deset posto, a na ostalim građevinama za 2,3 posto.

Prema kalendarski prilagođenim indeksima, taj obujam je u prosincu u odnosu na studeni bio veći za 2,7 posto dok je u odnosu na prosinac 2024. godine veći za 8,3 posto.


Podaci DZS-a pokazuju da je u prosincu obujam radova izvedenih na zgradama bio veći za 10,7 posto u odnosu na prosinac 2024. godine, dok je obujam radova na ostalim građevinama veći za 3,5 posto.

Na mjesečnoj razini, u prosincu u studeni obujam građevinskih radova na zgradama bio je veći za 2,8 posto, dok je na ostalim građevinama veći za 1,9 posto.

U prosincu je 62 posto radnih sati na gradilištima odrađeno na novogradnji, a 38 posto na rekonstrukcijama, popravcima i održavanjima. Na zgradama je odrađeno 59 posto, a na ostalim građevinama 41 posto radnih sati.

Tagovi: #građevinski radovi, #građevina, #nekretnine, #stanogradnja
PROČITAJ I OVO
Pouke iz Dubaija za hrvatske ulagače
ANALITIČARI
Pouke iz Dubaija za hrvatske ulagače
ZAGREB - Geopolitičke napetosti na Bliskom istoku i sve izraženiji signali pregrijanosti tržišta nekretnina u Dubaiju ponovno otvaraju pitanje koliko je rizično koncentrirati velik dio imovine u jednu vrstu ulaganja, kao i u jednu regiju.
Počele pripreme za rušenje Vjesnika, stigla vojska
RUŠENJE
Počele pripreme za rušenje Vjesnika, stigla vojska
ZAGREB - Nakon što su pripadnici Hrvatske vojske primijećeni danas ujutro u Odranskoj ulici, južno od Vjesnikova nebodera, doznalo se što su tamo radili.
Tražena cijena stanova i kuća rasla u 2025.
TRENDOVI
Tražena cijena stanova i kuća rasla u 2025.
ZAGREB - Cijene stambenih kvadrata u Hrvatskoj nastavile su rasti i u 2025. godini, pa je tako prosječna tražena cijena kvadrata stana skočila za 6,6 posto u odnosu na godinu ranije, na 3636 eura, a prosječna tražena cijena kvadrata kuće za 4,4 posto, na 2696 eura, pokazala je analiza internetskog oglasnika Njuškalo.
Marktlink ponovno nagrađen kao najbolja M&A kuća u segmentu srednjeg tržišta u Europi
PRIZNANJA
Marktlink ponovno nagrađen kao najbolja M&A kuća u segmentu srednjeg tržišta u Europi
ZAGREB - Marktlink je ponosan što može objaviti da je na prestižnoj M&A Awards ceremoniji u Amsterdamu (Beurs van Berlage) ponovno primio nagradu za Najbolju M&A kuću u segmentu srednjeg tržišta — Best M&A House Mid-Market.
AZOP izrekao kaznu agenciji za nekretnine od 100 tisuća eura
KAZNA
AZOP izrekao kaznu agenciji za nekretnine od 100 tisuća eura
ZAGREB - Agencija za zaštitu osobnih podataka (AZOP) izvijestila je u četvrtak da je izrekla novčanu kaznu od 100 tisuća eura agenciji za nekretnine zbog postupanja koje je u suprotnosti s Općom uredbom o zaštiti podataka u dijelu koji se, među ostalim, odnosi na načelo ograničenja pohrane i zakonitosti obrade osobnih podataka.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE