GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Hommage Miljenku Smoji za kraj ovogodišnjeg Pričigina

Hommage Miljenku Smoji za kraj ovogodišnjeg Pričigina
FESTIVALI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 25.03.2023 / 19:50
Autor: SEEbiz
SPLIT - Hommageom Miljenku Smoji "Moglo je i svršit gore"? u Kavani Lvxor na Peristilu u Splitu završio je 16. festival pričanja priča Pričigin, a organizatori festivala najavljuju gostovanja u drugim gradovima, od kojih će prvo biti 21. travnja na Cresu i Lošinju.

Organizatori festivala istaknuli su da je ovogodišnji Pričigin bio najposjećeniji dosad te da je nadmašio sva njihova očekivanja. Izvršna direktorica festivala Maja Vrančić najavila je da nastavljaju u istom ritmu? napomenuvši da je Pričigin brend ?Splita.

Festival produžuje turističku sezonu, rekla je, dodavši da su ponosni na to što je u publici bilo i ljudi iz Zagreba, Zadra i Šibenika. "Iako festival ostaje u Splitu sa svojom publikom, tendencija ?nam je da izađe iz grada ??s posebnim programima s kojima će? publika biti upoznata na vrijeme", najavila je Vrančić.

Pričigin će, dodala je, širiti svoju priču kroz gostovanja u drugim gradovima i mjestima, a prvo će biti 21. travnja, kada odlaze na Cres i u Mali Lošinj. Program će trajati dva dana i bit će svojevrsni "mini Pričigin".

Ovogodišnji su Pričigin 21. ožujka otvorile hrvatske spisateljice i spisatelji pričajući o temi inflacije "Više nego jučer, manje nego sutra", nakon čega je na programu bila autorska večer Amire Medunjanin – "Sevdah kao priča u pjesmi".

Festival je nastavljen p?rogramom Lijepa vaša: Sram me i stid bilo te pričama turističkih vodiča u programu "Ajte vi, svitu, lipo doma".

Priče Zagrepčana koji su se preselili na otoke i PR-ovske dogodovštine nasmijavale su publiku trećega dana festivala, a četvrtoga dana splitske spisateljice i spisatelji pričali su o blamaži "Zemljo, otvori se"?, nakon čega je uslijedila autorska večer Rade Šerbedžije.

U subotu ujutro u Gradskoj knjižnici Marka Marulića održan je dječji Pričigin "PriČAgin", a u podne je na Peristilu održan ??program posvećen Miljenku Smoji "Moglo je i svršit gore"?, kojim je festival i završio.

Većina programa održala se u amfiteatru Doma mladih, ulaz na sve programe bio je besplatan, a mogli su se pratiti i uživo na službenom youtube kanalu festivala.

Tagovi: Miljenko Smoje, Pričigin, Maja Vrančić, Amira Medunjanin
PROČITAJ I OVO
Na splitski Ultra festival dolaze posjetitelji iz 140 zemalja
FESTIVALI
Na splitski Ultra festival dolaze posjetitelji iz 140 zemalja
SPLIT - Brojna izvođačka imena nastupit će početkom srpnja na splitskom Parku mladeži gdje će se okupiti "Ultranauti" iz više od 140 zemalja svijeta, najavili su organizatori 9. Ultra Europe festivala.
Pjevač Rammsteina optužen za spolno zlostavljanje
OPTUŽBE
Pjevač Rammsteina optužen za spolno zlostavljanje
BERLIN - Njemačka vlada je u utorak zatražila mjere zaštite za žensku publiku domaćeg kultnog metal-sastava Rammstein nakon optužbi protiv njegova pjevača za spolno zlostavljanje.
Animafest: Znanstvena fantastika u fokusu tematskog programa
FESTIVALI
Animafest: Znanstvena fantastika u fokusu tematskog programa
ZAGREB - Svjetski festival animiranog filma - Animafest Zagreb, koji se otvara u ponedjeljak u Kinu SC, pripremio je za 33. izdanje tematski program s devet cjelina posvećen SF-u i filmovima koji promišljaju budućnost, razvoj čovjeka i tehnologije, ali i nezaobilaznu umjetnu inteligenciju.
Casanova
PRAZNINA /13)
Casanova
"Kaj je, lima? Kaj je bilo, kaj te murija stisla? Sereš da te butragenjos ostavil? Pa daj se podajgle! Ti, kreveljiš se ko' da su te klepili sa pol kile spisirane gandže! Kaj ti je burke, pa nisu tetrijebi tog vredni!
Preminuo glazbeni urednik Ivan Dvoržak
TUŽNA VIJEST
Preminuo glazbeni urednik Ivan Dvoržak
ZAGREB - Sve nas je sinoć šokirala iznenadna smrt kolege Ivana Dvoržaka, dugogodišnjeg glazbenog urednika Hrvatskog radija koji nas je napustio u 50. godini. Kolege će ga pamtiti po vedrom duhu, predanosti poslu i ljubavi prema glazbi, a slušatelji po emisiji Glazba za sanjarenje.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE