GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Slovenska ekonomija značajno usporila u trećem kvartalu

Slovenska ekonomija značajno usporila u trećem kvartalu
USPORAVANJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 15.11.2022 / 10:49
Autor: SEEbiz

LJUBLJANA - Slovenski bruto domaći proizvod u trećem je tromjesečju na međugodišnjoj razini realno porastao za 3,4 posto, što je znatno sporije nego u prva dva tromjesečja.

U drugom tromjesečju ove godine u Sloveniji je gospodarski rast iznosio 8,3 posto na godišnjoj razini, dok je u prvom kvartalu iznosio 9,7 posto.

Na rast BDP-a pozitivno su utjecali potrošnja kućanstava, investicije u dugotrajnu imovinu i razmjena usluga s inozemstvom. Usporavanje je bilo najizraženije u rastu domaće potražnje, no i dalje je u okviru dugogodišnjeg prosjeka, objavio je Državni zavod za statistiku.

Tagovi: slovenska ekonomija, slovenski BDP, Banka Slovenije
PROČITAJ I OVO
Vujčić: U Hrvatskoj je poskupjela jedino kava
GUVERNER
Vujčić: U Hrvatskoj je poskupjela jedino kava
ZAGREB - Guverner Hrvatske narodne banke Boris Vujčić u razgovoru za Novu TV komentirao je može li se bankarska kriza preliti u Hrvatsku, piše Dnevnik.hr.
Bundesbank očekuje pad stope inflacije u ožujku
OČEKIVANJA
Bundesbank očekuje pad stope inflacije u ožujku
FRANKFURT - Njemačka Bundesbanka očekuje pad inflacije u ožujku jer će se temeljiti na višim cijenama koje su pogodile zemlju prije godinu dana.
Lagarde: Inflacija u eurozoni još uvijek je previsoka
OCJENE
Lagarde: Inflacija u eurozoni još uvijek je previsoka
BRUXELLES - Predsjednica Europske središnje banke (ECB) Christine Lagarde istaknula je na današnjoj sjednici Europskog parlamenta da je inflacija u eurozoni i dalje previsoka.
Njemačka bez dovoljno novca, velike svađe oko proračuna
PRORAČUN
Njemačka bez dovoljno novca, velike svađe oko proračuna
BERLIN - Vladajuća koalicija u Njemačkoj je imala velike planove. A onda je izbio rat i došlo je do krize. Sada nedostaje novca za te planove. SPD, Zeleni i FDP se svađaju kako dalje.
Hrvatski paradoksi: Inflacija usporava, standard pada
PODACI I STVARNOST
Hrvatski paradoksi: Inflacija usporava, standard pada
ZAGREB - U veljači ove godine građani Hrvatske plaćali su hranu 17,1 posto više nego u istom mjesecu prošle godine, pokazuju to podaci Državnog zavoda za statistiku po kojem su potrošačke cijene u veljači u prosjeku bile za 12 posto veće nego u istom mjesecu prošle godine.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE