GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Program cijepljenja spor u New Yorku i Floridi, kazne za bolnice

Program cijepljenja spor u New Yorku i Floridi, kazne za bolnice
CIJEPLJENJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.01.2021 / 09:19
Autor: SEEbiz / H
NEW YORK - Više od dvije trećine od 15 milijuna dostavljenih cjepiva širom SAD-a još nije dano, upozorile su američke zdravstvene vlasti u ponedjeljak, i guverneri saveznih država New York i Florida najavili su razne mjere među kojima i kažnjavanje bolnica koje ne provedu brzo program cijepljenja.

U New Yorku bolnicama je dan rok od tjedan dana da potroše dobivena cjepiva ili će biti kažnjene, a količina dostavljenih cjepiva za te će se bolnice smanjivati, kazao je guverner Andrew Cuomo nekoliko sati prije nego što je objavljeno da je u toj saveznoj američkoj državi otkriven prvi slučaj zaraznijeg soja koronavirusa prvo otkrivenog u Britaniji.

"Ne želim da cjepiva budu u hladnjacima ili zamrzivačima, želim da završe u nadlakticama", rekao je guverner.

"Ako ne obavimo tu funkciju to postavlja pitanja o učinkovitosti same bolnice".

Njujorške bolnice dale su prosječno manje od polovice dodijeljenih im cjepiva, neke više neke manje, rekao je Cuomo.

Glavni sustav javnih gradskih bolnica u gradu New Yorku dao je samo 31 posto dostavljenih cjepiva u uposredbi s 99 posto u nekoliko privatnih bolnica u državi New York.

Prema Američkim centrima za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) u saveznoj državi New York cijepljeno je s tek 20 posto dostavljenih cjepiva, što je manji broj od onog koji je objavila vlast te savezne države.

Savezna država je od polovice prosinca dobila 896.000 doza cjepiva.

Na Floridi gdje su stariji građani dobili prednost pred zaposlenicima neophodnih službi guverner Ron DeSantis objavio je da će država dati više cjepiva bolnicama kako bi se ubrzalo cijepljenje.

"Bolnice koje ne obave dobar posao s cijepljenjem ostat će bez sljedećih pošiljki koje će biti preusmjerene u druge bolnice koje su uspješnije u cijepljenju", poručio je DeSantis.

"Ne želimo da cjepiva 'sjede' u bolnicama", dodao je.

Florida, koja je primila 1,14 milijuna cjepiva potrošila je tek četvrtinu, prema CDC-u. Na lokacije na kojima država organizira cijepljenja bit će raspoređeno dodatnih tisuću medicinskih sestara.

U SAD-u umrlo je od covida-19 više od 350.000 ljudi, a zaraženo je više od 20 milijuna ljudi. U proteklih tjedan dana svaki dan umire više od 2600 Amerikanaca.

Zdravstvene vlasti suočene su s raširenim sumnjama u sigurnost cjepiva, čak i među zdravstvenim radnicima, prije svega zbog vrlo brzog razvoja cjepiva.

Širom SAD-a do sada je dostavljeno 15 milijuna, cjepiva no iskorišteno je tek oko 4,5 milijuna, prema CDC-u.

Američke savezne vlasti planirale su da će do kraja 2020. cijepiti 20 milijuna ljudi.

Tagovi: cijepljenje protiv koronavirusa, Andrew Cuomo, cjepivo protiv koronavirusa, Pfizer, BioNTech
PROČITAJ I OVO
Berlin: Stroži klimatski ciljevi odbačeni na referendumu
REFERENDUM
Berlin: Stroži klimatski ciljevi odbačeni na referendumu
BERLIN - Građani Berlina na referendumu su odbacili strože klimatske ciljeve. Točnije, referendum nije uspio, izjavila je gradonačelnica Franziska Giffey.
Sedam Afganistanaca ilegalno čamcem prešlo Savu, uhvaćeni pri ulasku u Hrvatsku
MIGRANTI
Sedam Afganistanaca ilegalno čamcem prešlo Savu, uhvaćeni pri ulasku u Hrvatsku

SLAVONSKI BROD - Sedam osoba uhvaćeno je pri ilegalnom ulasku u Hrvatsku iz Bosne i Hercegovine u subotu oko 21,30 sati nedaleko mjesta Vrbje u Brodsko-posavskoj županiji.

U ruskom gradu eksplodirao isti dron kakav je pao u Zagrebu
EKSPLOZIJA
U ruskom gradu eksplodirao isti dron kakav je pao u Zagrebu
MOSKVA - Ruski mediji objavili su da je došlo do eksplozije u gradu Kirejevsku u ruskoj regiji Tula te da su dvije osobe zadobile rane od gelera.
Putin: Rusija i Kina ne stvaraju vojni savez
PORUKE
Putin: Rusija i Kina ne stvaraju vojni savez
MOSKVA . Rusija i Kina ne osnivaju vojni savez niti kriju išta vezano uz njihovu vojnu suradnju, rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin u intervjuu za državnu televiziju u nedjelju, javljaju agencije.
Ministarstvo pravosuđa će za web stranicu za prijavu korupcije potrošiti nevjerojatnih 640.000 eura
ENORMNO
Ministarstvo pravosuđa će za web stranicu za prijavu korupcije potrošiti nevjerojatnih 640.000 eura
ZAGREB - Ministarstvo pravosuđa i uprave planira otvoriti web stranicu pod nazivom “Građani, prijavite korupciju”. Koštala bi ih, po trenutnim procjenama, 640.000 eura kako piše Večernji list.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE