GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Posavec i Kovač pušteni na slobodu

Posavec i Kovač pušteni na slobodu
UHIĆENJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 11.09.2021 / 10:05
Autor: SEEbiz/N1.hr
ZAGREB - U jučerašnjoj policijskoj akciji u Međimurju uhićeno je nekoliko osoba, među kojima i međimurski župan Matija Posavec. A nakon što mu je ukinut imunitet, uhićen je i SDP-ov saborski zastupnik Stjepan Kovač.

Posavca se sumnjiči za primanje mita i pogodovanje pri zapošljavanju, a Kovača za insceniranje prijetnji smrću, što je iskoristio u kampanji za lokalne izbore u svibnju.

Svi su ga hvalili, zvali ga zlatnim dečkom starog HNS-a, a onda mu je USKOK u šest ujutro pokucao na vrata: Tko je Matija Posavec i tko su mu bili politički mentori?

U policijskoj marici pod rotirkama na ispitivanje u prostorije Uskoka stigao i Matija Posavec; cure detalji kako se našao u mjerama, za sve je kriv džoging?!

Iscurila imena suosumnjičenih u slučajevima Posavec i Kovač, evo tko su ostala četvorica
Posavec je u USKOK-u ispitan jučer kasno navečer, nakon čega je pušten na slobodu, a Kovač je danas dao iskaz.

Davorin Zlatarek, odvjetnik Stjepana Kovača i Matije Posavca, rekao je da za njegova branjenika USKOK nije tražio istražni zatvor, a da isto to vrijedi i za međimurskog župana Posavca.

Još jučer je na slobodu pušten Josip Kobal, koji je Posavcu, kako sumnja USKOK, dao mito za svoj reizbor u Županijsku upravu za ceste. To je za N1 potvrdio njegov odvjetnik Berislav Živković, dodavši da vjeruje da je USKOK ocijenio da nema zakonske osnove za držanje Kobala u zatvoru.

Tagovi: policija, korupcija, uskok, matija posavec, stjepan kovač
PROČITAJ I OVO
Berlin: Stroži klimatski ciljevi odbačeni na referendumu
REFERENDUM
Berlin: Stroži klimatski ciljevi odbačeni na referendumu
BERLIN - Građani Berlina na referendumu su odbacili strože klimatske ciljeve. Točnije, referendum nije uspio, izjavila je gradonačelnica Franziska Giffey.
Sedam Afganistanaca ilegalno čamcem prešlo Savu, uhvaćeni pri ulasku u Hrvatsku
MIGRANTI
Sedam Afganistanaca ilegalno čamcem prešlo Savu, uhvaćeni pri ulasku u Hrvatsku

SLAVONSKI BROD - Sedam osoba uhvaćeno je pri ilegalnom ulasku u Hrvatsku iz Bosne i Hercegovine u subotu oko 21,30 sati nedaleko mjesta Vrbje u Brodsko-posavskoj županiji.

U ruskom gradu eksplodirao isti dron kakav je pao u Zagrebu
EKSPLOZIJA
U ruskom gradu eksplodirao isti dron kakav je pao u Zagrebu
MOSKVA - Ruski mediji objavili su da je došlo do eksplozije u gradu Kirejevsku u ruskoj regiji Tula te da su dvije osobe zadobile rane od gelera.
Putin: Rusija i Kina ne stvaraju vojni savez
PORUKE
Putin: Rusija i Kina ne stvaraju vojni savez
MOSKVA . Rusija i Kina ne osnivaju vojni savez niti kriju išta vezano uz njihovu vojnu suradnju, rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin u intervjuu za državnu televiziju u nedjelju, javljaju agencije.
Ministarstvo pravosuđa će za web stranicu za prijavu korupcije potrošiti nevjerojatnih 640.000 eura
ENORMNO
Ministarstvo pravosuđa će za web stranicu za prijavu korupcije potrošiti nevjerojatnih 640.000 eura
ZAGREB - Ministarstvo pravosuđa i uprave planira otvoriti web stranicu pod nazivom “Građani, prijavite korupciju”. Koštala bi ih, po trenutnim procjenama, 640.000 eura kako piše Večernji list.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE