GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Kurti objavio fotke; Ovo su naoružani teroristi koji imaju podršku Srbije

Kurti objavio fotke; Ovo su naoružani teroristi koji imaju podršku Srbije
OPTUŽBE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 24.09.2023 / 16:23
Autor: SEEbiz
PRIŠTINA - Kosovski premijer Albin Kurti na svom Twitter profilu je objavio fotografije za koje tvrdi da prikazuju napadače na kosovsku policiju.

Danas je, podsjetimo, ubijen jedan kosovski policajac.

"Ubojstva i nasilje na sjeveru su djela ovih ljudi - naoružanih i organiziranih profesionalaca u oklopnim vozilima bez registarskih oznaka. Ponovit ću: to nisu obični kosovski Srbi nego snage koje čine teroristička djela, a podržava ih srpska država", objavio je uz fotografije.

Prema saznanjima Nenada Rašića, ministra za zajednice i povratak u vladi Kosova, do sada je kod Banjske ubijeno dvoje napadača, dok je najmanje jedan ranjen. Dodao je i da je jedan napadač uhićen.

Premijer Albanije Edi Rama rekao je da su najnoviji događaji na sjeveru Kosova najglasnije zvono na uzbunu do sada zbog kontinuiranog rizika od eskalacije krize u oružani sukob. Rama je pozvao euroatlantsku zajednicu da Kosovo i Srbiju vrati u dijalog o normalizaciji odnosa, objavio je portal Reporteri.net.

"Sazivanje izvanredne mirovne konferencije, pod nadzorom i jamstvima Europske unije i Sjedinjenih Država i istovremeno poduzimanje svih izvanrednih mjera s KFOR-om kako bi se spriječila daljnja eskalacija situacije strateška su nužnost ne samo za red i sigurnost na Kosovu danas, već za mir i budućnost regije sutra", poručio je Rama.

Dodao je da "treba reagirati prije nego što se produžena kriza na sjeveru Kosova otrgne kontroli i pretvori u destabilizirajući požar za cijelu regiju".

Tagovi: #Kosovo, #Banjska, #albin kurti, #Kosovo
PROČITAJ I OVO
Boris Havel dobio opomenu pred otkaz zbog vrijeđanja Maje Sever
FPZG
Boris Havel dobio opomenu pred otkaz zbog vrijeđanja Maje Sever
ZAGREB - Izvanredni profesor Fakulteta političkih znanosti Boris Havel disciplinski je sankcioniran zbog neprimjerene objave na društvenim mrežama kojom je vrijeđao novinarku HTV-a i predsjednicu Europske federacije novinara Maju Sever.
Austrija planira promjene u kontroli granica
GRANICE
Austrija planira promjene u kontroli granica
BEČ - Austrija, koja trenutno kontrolira svoje granice sa Slovenijom, Mađarskom, Češkom i Slovačkom, planira promjene u sigurnosti granica.
Irena Hrstić: Nismo zataškavali slučaj gube
ZDRAVSTVO
Irena Hrstić: Nismo zataškavali slučaj gube
ZAGREB - Iz Udruge pacijenata pitaju se zašto hrvatska javnost nije na vrijeme upoznata sa slučajem gube jer se za sve doznalo tek deset dana nakon što je zaraženi pacijent došao u KBC Split. Sve je sada komentirala ministrica zdravstva Irena Hrstić.
Većina Nijemaca podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 16 godina
VOX POPULI
Većina Nijemaca podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 16 godina
BERLIN - Više od polovice Nijemaca podržava zabranu korištenja društvenih mreža za mlade mlađe od 16 godina, prema istraživanju koje je proveo Institut Insa za nedjeljno izdanje novina Bild s velikom nakladom.
HZJZ se oglasio o slučaju gube: oboljeli prima terapiju, ne postoji ugroza
REAKCIJE
HZJZ se oglasio o slučaju gube: oboljeli prima terapiju, ne postoji ugroza
ZAGREB - Hrvatski zavod za javno zdravstvo potvrdio je da je u Hrvatskoj nedavno zabilježen jedan uvezeni slučaj lepre, odnosno gube, oboljela osoba odmah je dobila antibiotsku terapiju, a svi bliski kontakti su pravodobno identificirani i uključeni u program kemoprofilakse te ne postoji ugroza za javno zdravlje.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE