Vida s Bešiktašem prvak Turske

TURSKA
Objavljeno: 15.05.2021 / 22:40
ISTANBUL - Nogometaši Bešiktaša osvojili su naslov prvaka Turske nakon što su u zadnjem kolu svadali u gostima Goeztepe s 2-1.

Prvi gol za Bešiktaš zabio je 32-godišnji hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, a nakon što je Goeztepe izjednačio, pogodak vrijedan naslova donio je Alžirac Ghezzal iz penala u 69. minuti.

Bešiktaš je mogao puno ranije osigurati naslov, ali su poraženi u zadnja sva kola, pa ih je dostigao Galatasaray, koji je kod kuće s nedovoljnih 3-1 pobijedio Malatyu.

Kako su obje momčadi završile s 84 boda, o prvaku je odlučivala gol razlika, a Bešiktaş (+45) je tu bio bolji od Galatasaraya (+44).

Bešiktašu je to 16. naslov prvaka.

Tagovi: Domagoj Vida, Bešiktaš, Rachid Ghezzal, Galatasaray
Dinamo s drugim sastavom do pobjede u Koprivnici
VELIKI NIZ
KOPRIVNICA - Dinamo je u utakmici 35. kola SuperSport HNL-a pobijedio Slaven Belupo 2:3. Golove za domaćine zabili su Daniel Štefulj i Adriano Jagušić, a za goste su strijelci bili Fran Brodić, Sandro Kulenović i Luka Vrbančić. Trener Dinama Sergej Jakirović izveo je drugu postavu.
Sjajni Kramarić hat-trickom potopio Bayern
BUNDESLIGA
HOFFENHEIM - Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić briljirao je u utakmici Hoffenheima protiv Bayerna u zadnjem kolu ovosezonskog izdanja Bundeslige. Kramarić je najprije namjestio gol u osmoj minuti Maximilianu Baieru.
Stojković objavio popis za Europsko prvenstvo
POPIS
BEOGRAD - Srpski izbornik Dragan Stojković objavio je popis reprezentativaca koji konkuriraju za nastup na skorašnjem Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Stojković je na popis uvrstio 35 nogometaša, što će reći da će do početka Eura morati otpisati njih devetoricu.
Dinamo angažira odvjetnike koji će se pozabaviti Vlatkom Peras
IZVRŠNI ODBOR
ZAGREB - U petak, 17. svibnja, održana je redovita, 6. sjednica Izvršnog odbora GNK Dinamo, a osnovne zaključke prenio je Sanjin Španović, predstojnik Ureda predsjednika kluba.
Đoković iznenadio odlukom uoči Roland Garrosa
PARIZ - Novak Đoković, potvrdio je da će nastupiti na ATP 250 turniru u Ženevi koji počinje u nedjelju.