Francuska izbacila Srbiju s vaterpolskog Eura

EP U VATERPOLU
Objavljeno: 04.09.2022 / 22:03
SPLIT - Veliko iznenađenje dogodilo se na utakmici osmine finala Europskog vaterpolo prvenstva u Splitu.

Francuzi su s 10:9 porazili Srbe, što znači da se aktualni olimpijski prvaci opraštaju od turnira, dok je s druge strane francuska reprezentacija ostvarila povijesni uspjeh.

Izabranike Dejana Savića na kraju je koštao izuzetno slab početak utakmice koji je bio daleko ispod njihovog standardna, zbog čega su većinu utakmice proveli u rezultatskom zaostatku. Ipak, ni uz lošu igru Francuzi ih nisu potpuno slomili, na krilima Dušana Mandića Srbija se u zadnjoj četvrtini serijom od 3:0 vratila na 9:9, ali Mehdi Marzuki je u posljednjem napadu donio slavlje Francuskoj.

U ostalim utakmicama osmine finala plasman u najboljih osam reprezentacija Europe ranije danas su izborile Crna Gora, Grčka i Gruzija, koja će biti protivnik našoj reprezentaciji. Hrvatska je izborila direktan plasman u četvrtfinale, u kojem će u utorak 6. rujna igrati sljedeći parovi:

NAKON SLAVLJA
MANCHESTER - Manchester City je obranio naslov prvaka engleske Premier lige nakon što je pred svojim navijačima u posljednjem kolu pobijedio West Ham 3:1. No, u jeku slavlja sve je šokantnom najavom pokvario trener 'građana' Pep Guardiola.
Jokićevi Nuggetsi ispali iz doigravanja NBA lige
ŠOKANTNO
DENVER - Košarkaši Denver Nuggetsa poraženi su na svom parketu u sedmoj utakmici konferencijskog polufinala Zapadne konferencije NBA lige od Minnesota Timberwolvesa.
Livaković pomogao Fenerbahčeu da s igračem manje dođe do pobjede kod Galatasaraya
TURSKA
ISTANBUL - Nogometaši Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray 1-0.
Manchester City četvrti put zaredom prvak Engleske
PREMIERSHIP
MANCHESTER - Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske.
Martin Erlić se ozlijedio
PROBLEMI ZA DALIĆA
RIM - Cagliari je u nedjelju u utakmici 37. kola talijanskog prvenstva u gostima sa 2-0 svladao domaći Sassuolo, a Martin Erlić napustio je teren u 20. minuti zbog ozljede.