SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
PRAVA SVRHA
 
Nenad Čanak: Navijačke grupe u Srbiji kao paravojske
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 26.01.2012. - 21:45:23
BEOGRAD - Predsednik LSV Nenad Čanak smatra da navijačke grupe u Srbiji u najvećem delu služe samo da bi se pravile paravojske za obračun sa neistomišljenicima.
"Navijačke grupe u najvećem delu, naročito klubovi poput Crvene zvezde, Parizana i Rada, služe samo tome da bi se pravile paravojske koje će, za korist i u interesu svojih gospodara, da se obračunavaju sa neistomišljenicima", rekao je Čanak, komentarišući napade na hrvatske navijače u Novom Sadu.

Podsetivši da deset godina priča o, kako je rekao, "fašizaciji Srbije", lider Lige socijaldemokrata Vojvodine je naveo da je nasilje u Novom Sadu organizovano na takav način da se iza toga vidi jasna vojna strategija, vojna struktura.

"Stadioni ove zemlje služe isključivo tome da bi se na njima, na tribinama, uvežbavale paravojske za obračun sa neistomišljenicima i to pod okriljem svojih patrona", rekao je Čanak u emisiji B92 "Između dve vatre".

On je upozorio da u Srbiji nema nikakvog procesuiranja i osvetljavanja pozadine svih sličnih događaja.

"Ne ide svo zlo iz Beograda, ide iz centralizma", istakao je Čanak.

Komentarišući zbivanja povodom nedavnog obeležavanja Novosadske racije, lider LSV je naveo da je u pitanju "neviđeni skandal i bahato ponašanje crkve".

"Parastos i civilno obeležavanje nije trebalo spajati", istakao je on.